27/04/2024

DRUGI O NAMA: UČENICI OŠ „MIRSAD PRNJAVORAC“ DONIRANJEM OBUĆE PODRŽALI PROJEKAT „STAZOM SJEĆANJA“

FOTO: OŠ "Mirsad Prnjavorac"/ RTV Vogošća

Ove godine, projektom “Stazom sjećanja”, Memorijalni centar Sarajevo, 32. godišnjicu početka opsade Sarajeva želi obilježiti dostojanstveno i odati počast svim žrtvama opkoljenog Sarajeva, pokazati da ih se Sarajevo i Sarajlije sjećaju i da ih nikada zaboraviti neće.

Akciju su podržali i učenici OŠ „Mirsad Prnjavorac“ donirajući svoju obuću. I ovaj put učenici ove škole su se u velikom broju odazvali i uspješno realizovali i ovu akciju.

Realizacija projekta traje do 5. aprila u okviru kojeg je planirana i postavka hiljade pari cipela koje će simbolizirati korake građana Sarajeva koji su ubijeni tokom opsade.

Ukoliko i vi želite dati svoj doprinos u realizaciji ovog projekta određen par cipela možete donirati na punktu koji se nalazi preko puta terena sa vještačkom travom u Vogošći.

Tekst i slike su preuzeti sa web stranice RTV Vogošća. Orginalni članak možete pročitati na linku.