04/05/2024

ŠTA BI STE UČINILI DA SARAJEVO BUDE ZELENI GRAD?

Učenici osmog razreda naše škole su na času Fizike dobili zadatak da istraže o temi “Obnovljivi izvori energije, zeleni gradovi Europe i šta biste učinili da Sarajevo bude zeleni grad“. Bilo je tu divnih prezentacija, plakata, maketa, tekstova… Dio toga vam želimo ovdje prezentovati kao naš doprinos obilježavanju 22. aprila, Dana planete Zemlje. Sa učenicima je radila nastavnica Dijana Briga.

Podsjetimo, 22. april se obilježava kao Svjetski dan planete Zemlje! To je prilika da se podsjetimo važnosti očuvanja naše predivne planete i da djelujemo kako bismo je zaštitili od negativnih uticaja ljudskih aktivnosti. Ovaj dan potiče svijest o važnosti održivog razvoja, zaštite okoliša i brige o budućnosti naše planete.

Radove naših učenika možete pogledati u galeriji ispod.