20/10/2024

POSJETA OLIMPIJSKOM MUZEJU U OKVIRU NASTAVNOG PLANA I PROGRAMA HISTORIJSKE I GEOGRAFSKE SEKCIJE

U okviru Nastavnog plana i programa Historijske i Geografske sekcije, učenici naše škole su u pratnji nastavnica posjetili Olimpijski muzej u Sarajevu. Nakon predavanja kustosice, te podsjećanja na 1984. godinu kada je Sarajevo bilo centar svjetskih sportskih dešavanja, učenici su obišli muzejsku postavku.

Olimpijski muzej je jedan od najreprezentativnijih segmenata Olimpijskog komiteta BiH, koji učestvuje u razvijanju i afirmaciji olimpijskih vrijednosti i olimpijskog duha. Osnovan je odlukom Organizacionog komiteta XIV ZOI sa željom da trajno čuva uspomenu na organizaciju i realizaciju ove nezaboravne olimpijske manifestacije.