19/04/2024

NAGRADNO PUTOVANJE U ISTANBUL

Institut Yunus Emre organizovao je nagradno putovanje u Republiku Tursku za pobjednike Federalnog takmičenja iz sporta (odbojke i nogometa) i jezika, za učenike koji uče Turski jezik. Članice odbojkaške sekcije i nastavnica OŠ “Mirsad Prnjavorac” osvojile su putovanje u Istanbul u periodu od 20. do 29. jula 2019. godine. U proteklih desetak dana organizatori putovanja su se potrudili da djeci približe Tursku kulturu i tradiciju, kroz veliki broj posjeta muzejima, džamijama, trgovima, kulturnim institucijama. Kroz šetnje Istanbulom i krstarenje Bosforom upoznali su ljepote Istanbula. Turci su bili odlični domaćini, gostoprimljivi su i jako vole Bosnu i Hercegovinu. Učenice i nastavnica nose najljepše uspomene s ovog putovanja.