Projekat „IT Girls dolaze u vaše škole“

Dana, 10.09.2019. godine direktorica škole gđa. Sabiha Salčin je potpisala Memorandum o saradnji sa UNICEF-om. U našoj školi će se realizovati projekat „IT Girls dolaze u vaše škole“. Cilj saradnje i projekta je modernizacija tehnološke baze u našoj školi i povećanje interesa kod učenica za robotiku i kodiranje primjenom Arduino platforme. Održan je sastanak sa nastavnicima koji će provoditi inovativne informatičke sekcije, te se na sastanku razgovaralo o povezivanju tih sekcija sa STEM oblastima, a sve u cilju pružanja što boljeg i kvalitetnijeg obrazovanja našim učenicima. Cilj je da se učenice uključe i steknu znanja o robotici i kodiranju, te ih potaći da svoja novostečena znanja i vještine prenesu svojim vršnjacima.

Ovaj unos je objavljen u Uncategorized. Bookmarkirajte stalnu vezu.