28/03/2024

OBAVJEŠTENJE O UPISU UČENIKA U PRVI RAZRED

FOTO: A.H./OŠ "Mirsad Prnjavorac"

Obavještavamo roditelje/staratelje djece da će se vršiti upis u šk.2020/2021.god. u našoj školi u sljedećim terminima:

– aprilski upisni rok (01.04.2020. do 30.04.2020.) u vremenu od 8,00 do 12,00 sati.
Augustovski rok u izuzetno opravdanim slučajevima. Prvo ćemo upisivati učenike sa nešeg školskog podrućja, a kasnije ako bude mjesta i ostale učenike sa drugih školskih podrućja.
Upis djece u prvi razred vrši sekretar škole, a ocjenu sposobnosti Komisija za upis djece u prvi razred ( u čijem sastavu su pedagog/psiholog i nastavnik/ca razredne nastave), uz predhodno pribavljeno ljekarsko uvjerenje nadležne zdravstvene ustanove.

NAPOMENA: Školskim obveznikom smatra se dijete koje je do 01.marta tekuće godine napunilo pet i po godina života.

Prilikom upisa potrebna je slijedeća dokumentacija:

-Izvod iz matične knjige rođenih (ovjerena kopija)

-Ljekarsko uvjerenje o psiho/fizičkoj sposobnosti djeteta

-Potvrda o pohađanju Obaveznog programa predškolskog odgoja.

Direktorica škole:
Sabiha Salcin