OBILJEŽAVANJE DJEČIJE SEDMICE 2021. U NAŠOJ ŠKOLI


Veselje, smijeh i dječiji žamor odzvanjao je danas školskim dvorištem Osnovne škole „Mirsad Prnjavorac“ nakon dugo vremena. S nestrpljenjem smo iščekivali Dječiju sedmicu koju rado ispratimo s našim učenicima svake godine u prvoj sedmici mjeseca oktobra u cilju promoviranja dječijih prava i osvještavanja javnosti za njihovo poštivanje. Ovoga puta, proslavili smo dječije pravo na igru, zabavu, razonodu i sport.
Vrijedni uposlenici škole priredili su nezaboravan dan ljubiteljima bicikla i rola, za koje je organizirano nagradno takmičenje. Učenici od V do IX razreda takmičili su se u vožnji bicikla i rola, nastojeći savladati sve prepreke u najkraćem roku.

U kategoriji vožnje biciklom, uzrasta V i VI razreda, rezultati su sljedeći:
I mjesto: Din Spahić, VI-4
II mjesto: Senad Halilović, V-2
III mjesto: Benjamin Kajmović, VI-2

U kategoriji vožnje biciklom, uzrasta od VII do IX razreda, rezultati su sljedeći:
I mjesto: Tarik Karavdić, VIII-2
II mjesto: Emin Trebinjac, IX-1
III mjesto: Kerim Halilović, IX-3

U kategoriji vožnje rolama, uzrasta od V do IX razreda, rezultati su sljedeći:
I mjesto: Lejla Djedović, VIII-1
II mjesto: Amina Kurbagić, VII-4
III mjesto: Asija Bešlija, V-4

Učenici koji su zauzeli prva tri mjesta, nagrađeni su peharima. Svi učesnici manifestacije dobili su medalje za učešće u manifestaciji. Čestitamo svim učesnicima na trudu i zalaganju, a svim učenicima škole želimo uspješnu i sretnu Dječiju sedmicu 2021.

Ovaj unos je objavljen u Aktuelnosti. Bookmarkirajte stalnu vezu.