25/04/2024

UČENICA NUDŽEJMA KOVAČEVIĆ OSVOJILA II MJESTO NA KANTONALNOM TAKMIČENJU IZ TURSKOG JEZIKA

Učenica OŠ ,,Mirsad Prnjavorac” Nudžejma Kovačević, odjeljenje IX-2, 18.05.2022.godine osvojila je 2.mjesto u kategoriji IX razreda na Kantonalnom takmičenju iz turskog jezika u okviru projekta ,,Moj izbor je turski”. Takmičenje je organizovano zahvaljujući saradnji Instituta Yunus Emre i Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, a tom prilikom vrednovalo se znanje učenika iz čitanja, pisanja i pričanja na turskom jeziku. Takmičenje je upriličeno u OŠ ,,Edhem Mulabdić” gdje su učenicima dodjeljenje i vrijedne nagrade. Učenicu je pripremala nastavnica Edina Alikadić. Kolektiv škole upućuje iskrene čestitke učenici i nastavnici.