16/07/2024

SVEČANI PRIJEM PRVAČIĆA U OSNOVNOJ ŠKOLI “MIRSAD PRNJAVORAC” U VOGOŠĆI

4 min read

Danas je naša škola priredila svečani prijem prvačića u velikoj sali škole. Program je bio zanimljiv i sadržajan, i što je najvažnije, bio je interesantan onima zbog kojih je priređena ova svečanost. Uz intonirenje himne Bosne i Hercegovine, program je propraćen raznovrsnim sadržajima pripremljenim za najmlađi uzrast naše škole. Na početku su se sva djeca,  a posebno naši prvačići, zabavili plesom s maskotama mede, zeca i Spidermana koje su izveli članovi udruženja „ALDEN S,46“. Na svečanom programu đaci prvaci imali su priliku čuti i školsko zvono, koje je simbolično najavilo njihov svečani ulazak u svijet novih spoznaja. U okviru svečanog programa, učenice i učenici starijih razreda pripremili su tačku „Dobrodošli, prvačići“ kojima su obradovali svoje nove školske drugarice i drugove. Poseban svečan i emotivan dio programa bio je onoga trenutka kada su prvačići sa svojima roditeljima i ostalim prisutnim otpjevali pjesmu početnicu „Kad si sretan“, nadajući se da će ih sreća i radost pratiti u školskim klupama, stječući sva potrebna znanja i vještine kojima će se korisititi tokom svoga odrastanja. Nakon završetka programa, prvačići su, neki sretno, neki zbunjeno, sa svojim učiteljicama krenuli u učionice, započinjući svoju novu životnu etapu koja će dominantno obilježiti njihov život. Našim prvačićima želimo sretno i uspješno školovanje, nadajući se da će oni biti svijetla budućnost našega društva.