16/07/2024

U OŠ ,,MIRSAD PRNJAVORAC” ODRŽANA RADIONICA ,,PRIJATELJI I NEPRIJATELJI U DŽEPU”

U prostorijama naše škole 21.11.2023.godine održana je edukativno interaktivna radionica sa učenicima IX – 4 odjeljenja pod nazivom ,,Prijatelji i neprijatelji u džepu” . Radionicu je realizirala bibliotekarka Vesna Omeragić prema unaprijed pripremljenim materijalima tima Instituta za društvena istraživanja.

Podršku radionici dala je direktorica škole Amela Jašarević, pedagog Nizama Rovčanin i profesorica njemačkog jezika Lejla Čehić, kao i doc.dr. Lamija Silajdžić i studentica na MA studiju Informacijskih nauka, Merjem Kustura koje su zajedno opservirale način na koji učenici razumijevaju korištenje digitalnog sadržaja.

Radionica je bila usmjerena na prednosti i rizike ponašanja na internetu što je učenicima bila veoma interesantna i zanimljiva tema.