20/05/2024

RADIONICA “JESEN U NAŠOJ UČIONICI” UČENIKA V-3 RAZREDA

Jesen je jedno od četiri godišnja doba. Na sjevernoj polulopti traje dio septembra (od 23. septembra), cijeli oktobar, novembar i dio decembra (do 21. decembra). Na prvi dan ovoga doba dan i noć jednako traju i to zovemo jesenja ravnodnevnica ili ekvinocij. (izvor: Wikipedia)

Radionica “Jesen u našoj učionici” danas je održana u razredu V-3. Učenici ovog razreda skupa sa svojom učiteljicom Zlatom Bjelicom su na interesantan način pristupili analizi lektire “Jesen u gradu”, te primjenjujući kurikulum povezali sa sadržajima iz prirode.

U zbirci pjesama “Jesen u gradu“, Ismet Bekrić pjeva o svom djetinjstvu koje je bilo ispunjeno radošću, ljubavlju, toplinom, nježnošću. Takav svijet spoznao je pjesnik u periodu dječaštva, živio sa njim, živi i sada, pa o takvom svijetu i životu pjeva i u svojim pjesmama. Jer, on i ne zna za drugi svijet. On, sigurno, želi da i njegov mladi čitalac odrasta u takvom svijetu i da mu djetinjstvo bude oplemenjeno i nadahnuto.