18/04/2024

SARADNJA SA NJEMAČKOM AMBASADOM SE NASTAVLJA

U našoj školi se uvijek vrijedno i inovativno radi kako bi naši učenici imali što bolje uslove i mogućnosti da usvajaju nova znanja. U okviru projekta intenzivno učenje njemačkog jezika našu školu je posjetila predstavnica odjela za odnose sa javnošću i kulturu Njemačke Ambasade gospođa Susanne Mattis. Prisustvovala je času njemačkog jezika, razgovarala je sa učenicima i iskazala je oduševljenje znanjem učenika i dobroj komunikaciji na njemačkom jeziku. Naša škola je prva škola u Kantonu Sarajevo koja provodi ovaj projekat, a sve u cilju da se učenicima pruži mogućnost da usavrše svoje znanje njemačkog jezika. Također, direktorica je razgovarala o nastavku saradnje sa Njemačkom Ambasadom i programu razmjene učenika, gdje će učenici imati mogućnost da posjete Njemačku. Nadamo se i radimo na tome da i ubuduće imamo projekte koji će biti od velike koristi za naše učenike.