02/05/2024

SARADNJA PORODICE I ŠKOLE – UČENICI IV-5 ODJELJENJA SLUŠALI PREDAVANJE O OČUVANJU FIZIČKOG ZDRAVLJA

Jučer su učenici IV-5 odjeljenja imali priliku da saznaju nešto više o očuvanju zdravlja kako fizičkog tako i mentalnog. Sve što ih je interesovalo o ovoj temi mogli su pitati doktoricu Amru Karović, doktoricu u Domu zdravlja Vogošća i roditeljku učenika iz odjeljenja. Pitanja je bilo mnogo, a doktorica Amra je na sve njih rado odgovarala.
Hvala doktorici Amri Karović na posjeti.

Učenici IV-5 odjeljenja

Očuvanju mentalnog zdravlja pomaže njegovanje osobnih odnosa s bliskim osobama u kojima prevladava međusobno povjerenje i poštovanje. Važno je imati nekoga s kim možemo otvoreno razgovarati o temama koje nas brinu. Također je važno redovito sudjelovati u aktivnostima koje nas vesele i opuštaju, poput hobija ili sportskih aktivnosti. Mentalno zdravlje dio je zdravlja pojedinca i povezano je s fizičkim zdravljem, stoga aktivnosti usmjerene očuvanju fizičkog zdravlja, poput tjelovježbe, uravnotežene prehrane i boravka u prirodi također doprinose očuvanju mentalnog zdravlja. Kako bismo se mogli uspješno nositi s izazovima svakodnevnog života, važno je odmoriti se onda kada nam je to potrebno. Odmor je važan dio očuvanja mentalnog zdravlja.