03/05/2024

ČLANOVI BIBLIOTEKARSKE SEKCIJE OŠ ,,MIRSAD PRNJAVORAC” PREDSTAVILI SE NA XXXV INTERNACIONALNOM SARAJEVSKOM SAJMU KNJIGA IGROKAZOM ,,RUKA NA KOSI”

U okviru ,,Dječijeg programa” XXXV Internacionalnog sarajevskog sajma knjiga 19.04.2024.godine članovi bibliotekarske sekcije predstavili su se igrokazom ,,Ruka na kosi” prema istoimenom tekstu Šukrije Pandze, a u adaptaciji bibliotekarke naše škole Vesne Omeragić. Učešće je bilo organizirano u saradnji sa Bibliotekom Sarajevo. Nakon nastupa članovi sekcije posjetili su i Sajam gdje su prisustvovali promociju knjige Fahrudina Kučuka ,,Patuljak Dado iz Popovic gaja”. Članovi bibliotekarske sekcije bili su u pratnji direktorice škole Amele Jašarević i bibliotekarke Vesne Omeragić, a učenici su Daris Hadžić, Fatma Bejdić, Emina Salkanović, Anda Muratović, Ada Curić, Kanita Tiro, Nejla Svraka, Lejla Hadžić, Lamija Planja i Dalila Halilović.

Video pogledajte na linku.