16/07/2024

UČENICI I RAZREDA NAŠE ŠKOLE GLEDALI PREDSTAVU “GDJE SE KRIJE SVIJET ČAROLIJE”

FOTO: Vlada Kantona Sarajevo

Učenici I razreda naše škole su u četvrtak, 9.5.2024. god. posjetili JU KSC Vogošća gdje su gledali pozorišnu predstavu “Gdje se krije svijet čarolije“.

Nakon niza avantura saznali su da oni sami stvaraju svoju čaroliju druženjem sa porodicom i prijateljima, učenjem i sazrijevanjem.

Predstava „Gdje se krije svijet čarolije” govori o nezadovoljstvu djecu koja traže čaroliju na ovom svijetu. Nakon niza avantura na kraju saznaju da je čarolija u njima, da oni stvaraju svoju čaroliju u sebi, druženjem sa svojom porodicom, prijateljima, u svom okruženju, kroz svoja djela, učenjem i sazrijevanjem.

Uloge u predstavi tumače: Ana – Marija Tomić, Kemal Čebo, zatim Mirsad Abdagić-Kike i Baletni studio „Aurora“ – KUD Baščaršija. Autor i režiser ovog dječijeg programa je Dževad Hadžić.

Video pogledajte na linku.