16/07/2024

TAKMIČENJA ŠK. 2023/2024. – ATLETSKI KUP ZA OSNOVNE ŠKOLE KANTONA SARAJEVO

U četvrtak, 16.5.2024. godine, održano je atletsko takmičenje pod nazivom “Atletski Kup za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo”. Takmičenje se održalo na poligonu Atletskog Kluba “Sarajevo”.
Našu školu predstavljalo je 30 učenika u šest atletskih disciplina, i to: u trčanju na srednje pruge i sprintu, u skoku udalj, bacanju kugle i štafeti 4x100m.

Učenici su pokazali odličnu formu, utreniranost i izvedbu tehničkih elemenata u bacanju, skokovima i trčanju.
Gotovo u svim disciplinama učenici su osvojili prva i druga mjesta i odlično predstavili našu školu i Općinu Vogošća.
Učenici koji budu imali najbolja vremena, dužine skokova i bacanja proći će među osam najboljih na Kantonu i nakon toga učestvovati na Federalnom prvenstvu za osnovne škole u Tuzli.
Posebne pohvale za disciplinu, odgovornost, bodrenje i zalaganje na terenu kompletnoj ekipi.
Iskrene čestitke svim našim učenicima i nastavnici Ameli Prnjavorac i puno sreće na narednim takmičenjima.