16/07/2024

ŠKOLA RODITELJSTVA: ODRŽANA RADIONICA NA TEMU “O RODITELJSTVU JE RIJEČ…O RODITELJIMA”

U okviru projekta “Škola roditeljstva” kojeg je pokrenulo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u saradnji sa Institutom za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS, 23. 05. 2024. godine pedagogica Nizama Rovčanin i psihologinja Selma Kulo Piknjač, održale su edukativnu radionicu “U roditeljstvu je riječ…o roditeljima”, za roditelje/staratelje učenika od trećeg do devetog razreda. Kroz aktivno učešće roditelja u razmjeni vlastitih iskustava, roditelji su imali priliku istaknuti vlastite vještine koje ih čine kompetentnim roditeljima, osvijestiti faktore koji čine roditeljstvo izazovnim, preispitati učinkovitost vlastitih strategija te kompilirati djelotvorne strategije koje mogu ojačati roditeljsku ulogu.