16/07/2024

MEĐUNARODNI DAN SPORTA – TAKMIČENJE U BICIKLIZMU I ROLANJU

Danas je na igralištu naše škole održano takmičenju u biciklizmu i rolanju. Ove godine takmičenje je bilo posebno jer smo ga organizovali povodom Međunarodnog dana sporta koji se obilježava 25. 5. 2024. godine.
Međunarodni dan sporta je prilika da se podsjetimo koliko je važno baviti se fizičkom aktivnošću te da kroz sport gradimo zajedništvo, prijateljstvo i timski duh.
Danas smo imati priliku da vidimo naše najbolje bicikliste i roleraše u dvije kategorije, kategorija VI i VII razreda i kategorija VIII i IX razreda, koji su pokazali svoje vještine i sportski duh. Takmičari kao i navijači uživali su zajedno u dobroj sportskoj zabavi.

Nedžma Ikanović je bila najbrža u rolanju i osvojila prvo mjesto

Zahvaljujemo se svim učenicima na učešću u takmičenju. Veliko hvala organizatorima: Ameli Prnjavorac, Eminu Hadžiću, Ameli Delić-Hamza Kalajdžiji, tehničkoj podršci: Selmi Kulo Piknjač, Midhatu Taindžiću, Amaru Hodžiću, Adilu Mehmedoviću i tehničkom osoblju.
Iskrene čestitke osvajačima medalja.

Role – VI i VII razred:

1. Nedžma Ikanović VI-4
  2. Anida Turković VI-3
  3. Iman Merdan VII-4

Bicikl – VI i VII razred

1. Tarik Viteškić VII-2
  2. Ajdin Svraka VI-3
  3. Adin Numanović VII-2

Bicikl – VIII i IX razred:

1. Din Spahić VIII-4
  2. Mahir Cerić VIII-2
  3. Aldin Majčić VIII-2

Video pogledajte na linku.