16/07/2024

ŠKOLE ZA 21. VIJEK

U okviru projekta „Škole za 21. vijek“ koji organizuje British Councila u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo, naša škola je izabrana među deset najboljih da učestvuje u ovom projektu. Direktorica škole gospđa Sabiha Salčin je danas preuzela micro:bit džepne računare, koji su dizajnirani da učenicima omoguće da usvoje osnovne vještine na polju kompjuterske pismenosti i kodiranja. Nastavnici koji su pohađali obuku sada će imati priliku da prenose i demonstriraju učenicima značaj ključnih vještina, tj. kritičkog razmišljanja, rješavanja problema i digitalne pismenosti korištenjem micro:bit uređaja. Ovim programom želimo da podstaknemo razvijenje novih načina rada na nivou škole i učionice.