25/04/2024

U našoj školi novi edukativni projekat

Direktorica škole, gđa. Sabiha Salčin potpisala je sporazum sa predstavnicima JU „Terapijska zajednica Kapus“ Kantona Sarajevo o implementaciji projekta „Program prevencije zloupotrebe psihoaktivnih supstanci“. Naša škola je izabrana među pet škola u Kantonu Sarajevo da učestvuje u Programu u školskoj 2018/2019. godini. Cilj Programa jeste informisanje školskog osoblja o programu prevencije, izbor vršnjačkih edukatora, educiranje vršnjačkih edukatora, monitoring, supervizija i evaluacija Programa. Po završetku Programa vršnjački edukatori će biti obućeni da svoje znanje na odjeljenskim zajednicama prenesu nižim razredima. U današnje vrijeme vrlo je bitno da se učenici educiraju kako bi formirali čvrste stavove i prosocijalne obilke ponašanja, te na taj način spriječili različite oblike društveno neprihvatljivog ponašanja.