Otvoren “Centar za digitalne kompetencije”

Još jedna pozitivna priča iz naše škole. Naime, u našoj školi otvoren je Centar za digitalne kompetencije. Centar je opremljen najsavremenijom opremom koja se sastoji od 31 računara, interaktikvne table. Računari i interaktivna tabla povezani su u mrežu i spojeni na brzi internet. Uvođenjem novih tehnologija u nastavni proces: e-dnevnik, digitalni udžbenici, online nastava, edukativne platforme javlja se potreba za dodatnom edukacijom i jednim ovakvim Centrom. Osim osavremenjavanja nastavnog procesa u Centru će biti organizovane i edukacije za nastavnike i roditelje. Učenici će imati priliku novom pristupu nastave koju do sada nisu imali. Moći će pratiti nastavne jedinice iz svih nastavnih predmeta i usvajati nove sadržaje na jedan lakši način, razvijajući kritičko mišljenje i zaključivanje. Moći će na novi način da razvijaju matematičke vještine, uče strane jezike, da budu istraživači i da sami dođu do rješenja svakog zadatka.

Ovaj unos je objavljen u Uncategorized. Bookmarkirajte stalnu vezu.