19/04/2024

Radovi u našoj školi – Uređenje školske biblioteke

Tokom mjeseca marta, u našoj školi se izvode intenzivni radovi na uređenju biblioteke. Smatramo da školski prostor pored funkcionalnosti treba da sadrži i estetsku komponentu, koja je veoma bitna za stimulaciju i motivaciju odgojno-obrazovnog rada. Obzirom da smo u proteklom periodu uradili kompletnu rekonstrukciju škole, od utopljavanja škole, utopljavanja fiskulturne sale, zamjene krova i stolarije, sanacije mokrih čvorova, uređenja učionica i dvorišta,otvaranja savremenog Centra za digitalne kompetencije, ostala nam je još samo obnova biblioteke koja će uskoro biti završena. Cilj nam je da se naši učenici osjećaju ugodno u svim prostorijama škole, te se nadamo da će novi izgled biblioteke kao i bogaćenje bibliotečkog fonda novim školskim lektirama i naslovima doprinijeti većoj motivaciji i većem broju pročitanih knjiga.