07/05/2024

Obilježena 27. godišnjica specijalne jedinice odreda „Bosna“

Danas, 8. aprila u dvorištu škole odali smo počast rahmetli Mirsadu Prnjavorcu polaganjem cvijeća, učenjem fatihe i minutom šutnje koji je svoj život dao za odbranu naše domovine, za odbranu Bosne i Hercegovine. Sa ponosom možemo reći da upravo naša škola nosi ime ovog izuzetnog čovjeka i borca. Mirsad Prnjavorac je bio pripadnik specijalne jedinice „Bosna“. Specijalnu jedinicu „Bosna“ određivale su profesionalnost, požrtvovanost, hrabrost, moralnost i nesebično beskompromisno opredjeljenje svakog pojedinca da zaštiti građane Sarajeva i Bosne i Hercegovine. Posthumno je odlikovan Zlatnom policijskom zvijezdom. Polaganju cvijeća prisustvovala je porodica Prnjavorac, veterani specijalne jedinice „Bosna“. Predstavnici specijalne jedinice odreda „Bosna“ uručili su nagrade za najbolje literarne radove našim učenicama: Eni Herendi VII-2, Ajli Kardaš IX-4, Nejri Altumbabić VII-2.