06/05/2024

Edukacija nastavnika u organizaciji “IT Girls BiH”

U organizaciji inicijative IT Girls BiH, u prostorijama Holiday hotela u Sarajevu, održana je edukacija nastavnika osnovnih škola. Na edukaciji su prisustvovali nastavnici Aiša Halilović, Nedžad Halilović i Fatmir Papić. Na nivou Bosne i Hercegovine ukupno 9 škola učestvuje u ovom projektu, a naša škola je među njima. Cilj edukacije je da se učenice upoznaju sa osnovoma robotike i programiranja. Učenice će prvobitno praviti svoje projekte, a onda ce učiti druge djevojčice kako da programiraju, a pritom se sjajno zabavljati i družiti. Obzirom na savremenizaciju i informatizaciju smatramo da je potrebno educirati učenike o novim tehnologijama. Arduino platformom nastavnici dobijaju sredstvo za interaktivniju nastavu, a časovi informatike poprimaju zabavniji karakter.