03/05/2024

Posjeta predstavnika Švedske Vlade

Dana, 28.05.2019. godine našu školu posjetili su predstavnici Švedske Vlade i Švedske razvojne agencije. Naša škola je utopljena 2016. godine u okviru projekta „Zeleni ekonomski razvoj“, koji realizuje UNDP. Projekat “Zeleni ekonomski razvoj” doprinio je uspostavi održivog sistema upravljanja energijom, sa ciljem smanjenja emisija štetnih gasova, unapređenja energetske efikasnosti, te reinvestiranja ostvarenih finansijskih ušteda.
Predstavnici Švedske Vlade su snimili film o našoj školi, o promjenama u školi prije i poslije utopljavanja, o prednostima utopljavanja, koliko su se uslovi boravka i rada u školi promjenili, te važnosti realizacije ovakvih i sličnih projekata. Film će biti emitovan na web stranici, Youtube kanalu i Facebook nalogu Švedske razvojne agencije.