25/04/2024

PROJEKAT IT GIRLS

U našoj školi počela je realizacija projekta IT girls. Direktorica škole gđa. Sabiha Salčin potpisala je ugovor sa Udruženjem BIT Alijansa za informacione tehnologije o realizaciji navedenog projekta. U okviru projekta dobili smo 10 „Arduino“ uređaja. Danas je održana prva Arduino radionica. Cilj projekta je da se učenice upoznaju sa osnovama robotike i programiranja. Učenice će prvobitno praviti svoje projekte, a onda će učiti druge djevojčice kako da programiraju, a pritom se sjajno zabavljati i družiti. Obzirom na savremenizaciju i informatizaciju smatramo da je potrebno educirati učenike o novim tehnologijama. Arduino platformom nastavnici dobijaju sredstvo za interaktivniju nastavu, a časovi informatike poprimaju zabavniji karakter.