07/05/2024

USPJEŠNO REALIZOVANA VJEŽBA EVAKUACIJE

U dvorištu i prostorijama naše škole održana je pokazna vježba evakuacije u slučaju elementarne nepogode. Vježba je počela aktiviranjem alarma, vještačkim izazivanjem dima, simulacijom povrijeđenih učenika, napuštanjem svih prostorija u školi. Prema planu evakuacije , učenici i nastavnici su u najkraćem mogućem vremenu napustili učionicu i školu, te se našli na mjestu okupljanja prema planu evakuacije. Cilj vježbe je podizanje svijesti kod učenika i radnika u slučaju prirodnih i drugih nepogoda. Zahvaljujemo se svima koji su dali doprinos u realizaciji vježbe, te pokazali izuzetnu ažurnost i disciplinu – NVO Save the Children, Civilnoj zaštiti Vogošće, Vatrogasnoj brigadi Vogošće, Hitnoj pomoći Vogošće, Crvenom križu Vogošće, učenicima i nastavnicima.