17/05/2024

PROJEKAT “MALA ŠKOLA METEOROLOGIJE” U NAŠOJ ŠKOLI

Direktorica škole, gđa. Sabiha Salčin potpisala je protokol o saradnji sa Udruženjem meteorologa u Bosni i Hercegovini . U narednom periodu u našoj školi realizovat će se projekat „Mala škola meteorologije“. Cilj je promocija meteorologije kao nauke, ali i podizanje svijesti kod učenika o prirodnim nepogodama koje su sve češće i intenzivnije usljed klimatskih promjena. Realizacijom projekta u krugu naše škole postavit će se meteorološka stanica u skladu sa standardima Svjetske meteorološke organizacije. Mjerit će se pravac i brzina vjetra, količina padavina, vazdušni pritisak, relativna vlažnost zraka, trenutna, maksimalna i minimalna temperatura zraka. Ovaj projekat je veoma značajan jer će naša škola biti opremljena savremenom meteorološkom stanicom, a učenici će imati priliku da praktično obogate znanje i unaprijede sposobnosti te pomognu očuvanju prirode.