25/04/2024

JOŠ JEDAN ZNAČAJAN PROJEKAT U NAŠOJ ŠKOLI

U našoj školi izvršena su posljednja mjerenje pred realizaciju projekta za otklanjanje arhitektonskih barijera za učenike sa poteškoćama u kretanju. Cilj projekta je omogućiti učenicima sa poteškoćama u kretanju nesmetan pristup svim prostorijama i učionicama u školi, kao i nesmetano kretanje kroz školu, bez prepreka. Lift koji će se izgraditi imat će četiri stanice, uključujući pristup suterenu, gdje se održavaju određeni nastavni sadržaji, kao i pristup fiskulturnoj sali i biblioteci. Također, projektom će se obuhvatiti prilagođavanje sanitarnih čvorova za potrebe osoba sa invaliditetom i definisanje jasne vizuelne signalizacije sa uputama za neometan ulaz i korištenje školskog objekta od strane osoba sa invaliditetom. U ovaj projekt će se uložiti preko 260 000 KM jer su nama svi učenici podjednako važni i želimo da se osjećaju prijatno i sretno u našoj školi.