16/07/2024

UČENICI I,II,III i IV RAZREDA GLEDALI PREDSTAVU “TRI MAČKA I ZAKOPANO BLAGO”

Učenici I, II, III i IV razreda naše škole, 3.10.2023. godine posjetili su KSC “Vogošća” i gledali pozorišnu predstavu “Tri mačka i zakopano blago”. Kao i nakon svake predstave, naši učenici nisu mogli sakriti radost na svojim licima nakon izlaska iz kinosale. Učenici su bili u pratnji svojih razrednih starješina.

O predstavi:

“Tri mačka i zakopano blago” je bajkovita dramska igrarija iz serijala dogodovština i vragolastih avantura trojice mačaka lutalica.

Ovo je bajka iz vremena “strašnih” gusara (pirata) koji su jedrili “debelim” morima i okeanima gdje se borba uvijek vodila i svodila za kovčezima natrpanim blagom.
Kroz bajku nas vode naši avanturisti, koji nakon brojnih prepreka ipak stižu do skrivenog kovčega.

Ali gle čuda, umjesto blaga u kovčegu su knjige!? To je ustvari i poruka naše priče.
Da blago ne mora biti samo u draguljima, zlatu i “nakitu koji bliješti” – već da su to knjige koje u svojim njedrima kriju brojna znanja i saznanja…koja kada proučite i naučite postajete beskrajno bogati.

Režija: Emir Ibrahimović i Lejla Redžić

Producent predstave: Adnan Džekić-Scenografija: Suad Avdagić-Songovi i muzika: Adi Glavinić.

U predstavi se igraju:Lejla Redžić – I mačak, Ajša Bedić – II mačak, Adnan Džekić – III mačak , Emir Ibrahimović – gusar štula ajkula i Izet Kuljić – sluga danguba.