16/07/2024

“SRETAN MOŽEŠ BITI SVIJETE, AKO JE ZDRAVO I SRETNO DIJETE”, OBILJEŽAVANJE DJEČIJE NEDJELJE U NAŠOJ ŠKOLI

Foto: Facebook stranica OŠ "Mirsad Prnjavorac"

Prva sedmica mjeseca oktobra (01.- 07. oktobar 2018.) posvećena je obilježavanju međunarodne Dječije nedjelje. Dječija nedjelja je prilika da se ukaže na obavezu poštivanja Konvencije UN-a o pravima djeteta, ali i prilika da se djeca kroz igru educiraju i animiraju.
Obilježavanje Dječije nedjelje u Kantonu Sarajevo ove godine održava se pod sloganom “Sretan možeš biti svijete, samo ako je zdravo i sretno dijete”.

Kao i svake godine, naši vrijedni učenici i nastavnici se potrude da ovu važnu sedmicu obilježe na što kreativniji i zabavniji način. U galeriji slika pogledajte zanimljive radove naših učenika.

Učenici petog razreda su kroz sadržaje vezane za učenje o prirodi i kroz likovno izražavanje obilježili Dječiju nedjelju. Prisjetili su se svojih prava, ali i odgovornosti. Djeca imaju pravo da budu vesela i zdrava, ali isto tako trebaju da pomažu odraslima u čuvanju čiste i zdrave okoline. Šta su to oni poručili za vas pogledajte u videu na sljedećem linku: LINK.