20/05/2024

HUMANITARNA AKCIJA “HIGIJENOM ZA DOBROBIT ZDRAVLJA”

FOTO: A.H./OŠ "Mirsad Prnjavorac"

Učesnici projekta naše škole “Volontiranje je cool” u saradnji sa Vijećem učenika pokrenuli su humanitarnu akciju pod nazivom “Higijenom za dobrobit zdravlja”, namijenjenu djeci bez roditeljskog staranja koja žive i rastu u Domu smještenom na Bjelavama u Sarajevu.

Humanitarna akcija podrazumijeva učešće učenika u prikupljanju higijenskih potrepština poput: vlažne i suhe maramice, kaladont, četkice za zube, higijenski ulošci i pelene, šampon za kosu, sapun… po principu “jedan učenik – jedan proizvod”, kako bi svi imali priliku učestvovati u humanitarnoj akciji. Prikupljene proizvode dostaviti u biblioteku škole.

Akcija traje od 02.11. do 09.11.2023. godine. Nadamo se da će naša humanost u prikupljanju proizvoda za čišćenje, njegu, higijenu, pranje i dezinfekciju pomoći našim drugarima i učiniti njihov život lakšim, zdravijim i ljepšim.

Hvala.