16/07/2024

UČENICI IX RAZREDA POSJETILI IZLOŽBU ” POD NEBOM VEDRE VJERE – ISLAM I EVROPA U ISKUSTVU BOSNE”

Danas su učenici devetog razreda u pratnji nastavnice Islamske vjeronauke, Ismete Kamenjašević posjetili multimedijalnu izložbu “Pod nebom vedre vjere – islam i Evropa u iskustvu Bosne“. Ovaj projekat ima za cilj da kroz obimni multidimenzionalni i multimedijalni prikaz javnost upozna sa kulturno-civilizacijskim naslijeđem, intelektualnim, obrazovnim i umjetničkim postignućima, moralnim, estetskim i socijalnim vrijednostima i idealima kao i duhovnom, kulturnom i civilizacijskom otvorenošću.

Učenici su mogli mnogo toga naučiti u ovoj vannastavnoj i vanškolskoj aktivnosti. Od velikog je značaja posjećivanje ovakvih izložbi.