19/05/2024

NAŠA ŠKOLA JE BOGATIJA ZA DIGITALNI LOGOPEDSKI SET MARKE BEHRINGER

Od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke našoj školi osigurana su sredstva za finansiranje projekta poboljšanja inkluzivnosti predškolskog, osnovnog i srednjeg obrazovanja za nabavku digitalnog logopedskog seta. Radi se o vrlo složenoj i sofisticiranoj tehnologiji koja predstavlja inovaciju na području obrade zvučnih signala koristeći digitalno signalno procesuiranje koja omogućava brzu i preciznu obradu zvuka gotovo istom kvalitetom i brzinom onako kako to radi i ljudski mozak.

SET KOJI SE KORISTI U DIJAGNOSTICI POREMEĆAJA GLASA I GOVORA

Digitalni logopedski set – Behringer se može koristiti u dijagnostici poremećaja glasa i govora. Posebno je značajan u rehabilitaciji slušanja i govora kod poremećaja izgovora (dislalia), dizartrija, poremećaja fluentnosti govora (mucanje i brzopletost), specifičnih poremećaja čitanja i pisanja (disleksija i disgrafija). Zbog raznolike mogućnosti filtriranja i procesuiranja zvuka izazito je koristan u rehabilitaciji djece sa ugrađenim kohlearnim implantatom i kod poremećaja slušnog procesuiranja. U okviru projekta certificiran je logoped za korištenje logopedskog seta.

Ponosni smo što se u prostorijama naše škole realizuje ovaj značajan projekat.