16/07/2024

PROJEKAT “ŠKOLA RODITELJSTVA” ZA RODITELJE UČENIKA OD I DO VI RAZREDA

U okviru projekta “Škola roditeljstva” kojeg je pokrenulo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u saradnji sa Institutom za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS, 14. 2. 2024. godine pedagogica Nizama Rovčanin i psihologinja Selma Kulo Piknjač održale su edukativnu radionicu za roditelje/staratelje učenika od prvog do šestog razreda. Dvadeset roditelja/staratelja je uzelo aktivno učešće, pokazujući spremnost za napredovanje, timski rad i razmjenjivanje iskustava na temu “Roditeljski odgojni stilovi“. U ugodnoj, radnoj atmosferi učesnici su iskazali svoju kreativnost kroz izradu “roditeljskog semafora”, kao i uvjerenja i stavove kada su u pitanju granice i pravila u dječijem ponašanju. Svi su učili jedni od drugih, ali se i dobro zabavili, što pokazuju i finalni utisci na “semaforu dojmova”.