04/05/2024

OBILJEŽILI SMO 22. APRIL, DAN PLANETE ZEMLJE

22. april se obilježava kao Svjetski dan planete Zemlje! To je prilika da se podsjetimo važnosti očuvanja naše predivne planete i da djelujemo kako bismo je zaštitili od negativnih uticaja ljudskih aktivnosti. Ovaj dan potiče svijest o važnosti održivog razvoja, zaštite okoliša i brige o budućnosti naše planete. To su nam najbolje pokazali učenici II razreda kroz svoje aktivnosti i poručili su da je Zemlja naš jedini dom u ovom ogromnom svemiru, i da je na nama da je čuvamo za buduće generacije.

Video pogledajte na linku.

Učenici II razreda

Dan planete Zemlje članovi Ekološke sekcije četvrtog razreda naše škole su obilježili razgovorom o tome koliko je svaki pojedinac važan za očuvanje Zemlje, te su iznijeli svoje ideje o tome kako zaštititi okolinu i učiniti je zdravijom za sva živa bića.

“Moramo što više reciklirati” je jedna od poruka učenika Ekološke sekcije IV razreda.

Neke od svojih ideja su prenijeli na papir, te napravili prigodan plakat kao poruku svojim vršnjacima.

ČUVAJMO PLANETU JER NEMAMO REZERVNU!

poručili su nam učenici Ekološke sekcije

Video pogledajte na linku.

Učenici Ekološke sekcije petog razreda su obilježili Dan planete Zemlje tako što su sadili cvijeće i uljepšali školsko dvorište. Uz svaki cvijet su ostavili poruku koja će nas podsjećati na važnost naše planete Zemlje.

Neke od poruka naših vrijednih ekologa su:

Čovjek pripada prirodi, a ne priroda čovjeku!

Što uništimo danas. nemamo sutra!

Naša planeta, naša budućnost!

Više hodajte i vozite bicikl.