16/05/2024

U DVORIŠTU NAŠE ŠKOLE POSAĐENE SADNICE JABUKE I UKRASNOG BILJA

Zahvaljujući donaciji majke našeg učenika, u dvorištu naše škole danas su posađene sadnice jabuka i ukrasnog bilja. Na taj način učenici su imali priliku naučiti i sudjelovati u procesu sadnje i obrezivanja voćki jabuka, ruža i drugog cvijeća. Video pogledajte na linku.

Podsjetimo, grana poljoprivrede koja se bavi obradom zemljišta i njegovim iskorištavanjem za uzgoj kultivisanih biljaka se naziva AGROKULTURA.

KULTIVISANE BILJKE, su one biljke koje se uzgajaju i njeguju radi prehrane ljudi i uzgoja životinja ili za industrijsku preradu.

HORTIKULTURA je nauka o intenzivnom, komercijalnom uzgoju kultivisanih biljaka poput povrća, voća, cvijeća te plantaža šumskog drveća, uzgoja sjemena i sl.

Zahvaljujemo se na ovoj vrijednoj donaciji za našu školu, našim vrijednim učenicima, ali i osoblju škole koje je pomoglo da realiziramo ovu akciju.