16/07/2024

DRUGI O NAMA: PORODICA JE LJUBAV I SREĆA, PORUČUJU UČENICI OŠ „MIRSAD PRNJAVORAC“

FOTO: OŠ "Mirsad Prnjavorac"/ RTV Vogošća

Širom svijeta danas se obilježava Dan porodice. Porodica je danas potrebna više nego ikad, a uloga svakog člana posebno je važna. Dan porodice obilježen je u vogošćanskim osnovnim školama, a naša ekipa je posjetila školu „Mirsad Prnjavorac“. Učenici III-2 razreda su zajedno sa svojom učiteljicom Jasminom Džakmić na poseban i nesvakidašnji način obilježili ovaj Dan.

FOTO: RTV Vogošća

Naime, svi su dobili zadatak da donesu fotografije svojih porodica od čega su napravili prekrasni video. Mališani su pred našom kamerom govorili šta za njih znači porodica: ljubav, sreća, mir, sigurnost, zajedničko vrijeme itd.

O Danu porodice i njenom značaju je govorila i Nizama Rovčanin, pedagogica. Smatra da bez zdrave porodice nema sretne djece. Svi zajedno su poručili odraslima da, bez obzira na sve obaveze, pronađu vrijmee za svoju porodicu.

Tekst i slike su preuzeti sa stranice RTV Vogošća. Orginalni članak možete pročitati na linku.