16/07/2024

ŠKOLA U PRIRODI ZA UČENIKE ČETVRTIH RAZREDA NAŠE ŠKOLE

U periodu od 13. 5. do 15. 5. 2024. godine realizovana je Škola u prirodi za učenike četvrtog razreda, na Vlašiću.
Učenici su, u pratnji svojih učiteljica i pomoćnice direktorice Sarajlić Nezire, krenuli u jutarnjim satima iz Vogošće prema Vlašiću.
U poslijepodnevnim satima stigli su na odredište u hotel “Blanca” na Vlašiću.
Učenici su upoznali ljepote planine Vlašić, bavili se sportskim aktivnostima i otkrili sve čari učenja u prirodi.
Također, učenici su praktično pokazali da se snalaze u realizaciji svakodnevnih aktivnosti, te da su samostalni u obavljanju: lične higijene, održavanju higijene prostora, ponašanu u restoranu za stolom.

Učenici četvrtih razreda su u sklopu Škole u prirodi posjetili planinu Vlašić

Za učenike su bile organizovane društvene igre u kojima su pokazali spretnost i takmičarski duh.
U povratku posjetili su Travnik, gdje su obišli Šarenu džamiju, rodnu kuću nobelovca Ive Andrića, prošetali čaršijom i na kraju svratili na neizostavne travničke ćevape.
U veselom i vedrom duhu učenici su stigli svojim kućama.

Video pogledajte na linku.

Učenici četvrtih razreda ispred rodne kuće našeg jedinog nobelovca, Ive Andrića