16/07/2024

ODRŽAN “BAZAR MALIH PODUZETNIKA”

Danas je u našoj školi održan Bazar malih poduzetnika, koji je organizovan kao vannastavna aktivnost učenika četvrtog razreda prema preporuci Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo.
Bazar se pripremao kroz radionice pod nazivom “Ja investiram u zajednicu” ili “Poduzetnik mogu biti ja” na kojima su učenici sa svojim učiteljicama i roditeljima pripremali svoj mali biznis plan od početnog ulaganja do krajnje realizacije.

Bazar je organizovan po preporuci Instituta za preduniverzitetsko obrazovanje

Na današnjem bazaru su osim učenika četvrtog razreda učestvovali i članovi sekcije “Slikanje na foliji” , pa je ponuda bila raznovrsna: prirodni sokovi, ledeni čaj, razne vrste kolača i slatkiša, kokice i ručni radovi naših učenika.
Bazar je bio prilika da učenici vide kako se uz malo truda i rada može dobiti puno više od uloženog i odličan je pokazatelj dobre saradnje između roditelja i škole. Zahvaljujemo se svim posjetiocima današnjeg bazara, a posebno načelniku općine Vogošća gospodinu Migdadu Hasanoviću.
Posebna zahvalnost pripada roditeljima učenika zbog velike podrške u pripremi i realizaciji bazara.

Video pogledajte na linku.