20/10/2024

ŠKOLA PLANINARSTVA ŠK. 2024/2025. – BJELAŠNICA

U utorak, 8.10.2024. godine, učnici VII razreda naše škole realizovali su drugi pohod “Škole planinarstva” na planinu Trebević. U pratnji svojih nastavnika, 105 učenika pješačili su 7 km. Pored pohoda, imali su i edukativna predavanja o planini Trebević, o biljnom i životinjskom svijetu, Olimpijadi i bob stazi, sarajevskoj žičari i drugim značajnim stvarima na Trebeviću. Pored nastavnika, u pratnji učenika bili su vodiči Planinarskog saveza FBiH, GSS služba i Hitna pomoć za koje imamo samo riječi pohvale. Pohvala i za sve učenike koji su odlično odradili pohod, a posebne pohvale za primjerno ponašanje i disciplinu. Jučer smo uživali u plelijepom jesenjem danu na Trebeviću. Naredni pohod planiran je 13.11.2024. godine na planinu Bjelašnicu.

Video pogledajte na linku.