20/10/2024

NA ČASOVIMA BIOLOGIJE U NAŠOJ ŠKOLI…

Biologija (grčki: βiοs – bios = život + λoγοs – logos = nauka, znanje, znanost, učenje) je nauka o životu, životnim pojavama i procesima. Obuhvata široki spektar naučnih područja, od proučavanja života na molekulskom nivou do međuodnosa živih bića sa (živom i neživom) okolinom i njihove evolucije u prostoru i vremenu. (izvor: Wikipedia)

Na časovima Bilogije u našoj školi, naši vrijedni učenici pod mentorstvom svojih vrijednih nastavnica uvijek rade nešto interesantno.

Učenici VII razreda su na svom času Biologije pravili model biljne ćelije od različitih materijala kako bi naučili i utvrdili svoje znanje na zanimljiv i kreativan način. Njihov mentor je bila nastavnica Emina Djedović.

Šta su to oni uradili možete pogledati u galeriji ispod.

Učenici IX razreda su na času biologije izradili modele DNK molekule. Njihov zadatak je bio da osmisle i tokom časa naprave molekulu DNK. Koristili su različite materijale poput plastelina, žice, tjestenine, stiropora. Njihove mentorice su bile nastavnice: Emina Djedović i Amira Kulovac.