28/03/2024

Radionice na temu “Internet kao stil zivota-prednosti i nedostaci”, “Nenasilna komunikacija”, “Slika o sebi – izgradnja samopouzdanja”, “Konflikti-kako ih razrijesiti?”

U saradnji sa JU “Porodicno savjetovaliste” u nasoj skoli odrzano je 9 radionica za ucenike VI, VII, VIII i IX razreda. Radionice su realizovane na teme “Internet kao stil zivota-prednosti i nedostaci”, “Nenasilna komunikacija”, “Slika o sebi – izgradnja samopouzdanja”, “Konflikti-kako ih razrijesiti?”. Smatramo da su radionice ovakvog karaktera od izuzetne vaznosti, jer se kroz radionice razvija samopouzdanje kod ucenika, uce zivotne vjestine, radi se na prevenciji i sprijecavanju nasilnog ponasanja među ucenicima. Pored radionica za ucenike, realizovana je i radionica za nastavnike “Stres u svakodnevnom zivotu” i radionica za roditelje na temu “Uticaj porodica na pojavu rizicnih ponasanja kod djece i mladih”. Zahvaljujemo se predstavnicima JU “Porodicno savjetovaliste”.