28/04/2024

POSJETA NAŠIH UČENIKA MUZEJU RATNOG DJETINJSTVA

U okviru Terenske nastave iz geografije, 13.2.2020.godine ucenici nase skole u pratnji nastavnica Redzepagic Nevzete i Kahvedzic Edine imali su priliku posjetiti Muzej ratnog djetinjstva. Ljubazni domacini su nas docekali sa informacijama o historijatu muzeja, a zatim su ucenici obisli i pogledali izlozbeni prostor, u kojem se pored izlozbenih predmeta iz nase domovine nalazi i njih nekoliko iz Sirije, koji pripadaju ljudima koje je vihor rata donio na nase prostore. Na kraju smo pogledali i video svjedocenja danas odraslih ljudi, a u periodu agresije na BiH, djece od 5 do 10 godina. Muzej ratnog djetinjstva ima veliki sentimentalni znacaj jer cuva uspomene odrastanja djece u ratu kroz njihove licne predmete i price.