09/05/2024

KNJIGA ZA ČITANJE ,,DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINA”

FOTO: shop.skolskaknjiga.hr

Dragi naši učenici/ce, svijet mašte proširuje svoje granice sa svakom novom pročitanom knjigom. Da bi nastavili maštati i naučili nešto novo, na našoj web stanici odlučili smo pokrenuti rubriku “Knjiga za čitanje“. Svako dvije sedmice naša vrijedna bibliotekarka,Vesna Omeragić, će preporučiti neku od knjiga za čitanje, koju možete pronaći u školskoj biblioteci.

Knjiga koju danas preporučujemo je roman:

,,DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINA”, AUTOR: MARK TWAIN

Roman ,,Doživljaji Huckleberry Fina” je satirični roman koji je prvenstveno namjenjen djeci. Kroz doživljaje dječaka Hucklebberyja u toku putovanja rijekom Mississippi susrećemo se sa temama kompleksnosti ispravnog i moralnog prosuđivanja, kao i identiteta. Česte situacije koje proizvode konflikt između društvenih normi i onoga što glavni junak romana vidi i osjeća ne dozvoljava nam da ostavimo štivo i jednostavno nas tjera da nastavimo dalje do samog kraja.

pripremila: Vesna Omeragić