17/05/2024

“ŠKOLA PLANINARSTVA” ZA UČENIKE VII RAZREDA – IGMAN

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS u koordinaciji sa Institutom za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo započelo je realiziranje “Škole planinarstva” u školskoj 2023/2024. godini za sve učenike VII razreda Kantona Sarajevo. U ponedjeljak, 9.10.2023. godine u okviru trećeg časa Tjelesnog i zdravstvenog odgoja prema Nastavnom planu i programu održan je prvi dan Škole planinarstva za učenike naše škole.U pratnji svojih nastavnika ukupno 108 učenika posjetili su planinu Igman i pješačili 8300 m. Pored pohoda imali su i edikativna predavanja vodiča Planinarskog saveza FBiH, GSS službe, nastavnika historije i TiZO-a. Učenici i nastavnici su uživali u prelijepom danu i okruženju planine Igman. Naredni pohodi planirani su 7.11.2023. godine na planinu Trebević i 17.4.2024. godine na planinu Bjelašnicu.