16/07/2024

NAŠI UČENICI POSJETILI SAJAM PRIVREDE U SKENDERIJI

Grupa učenika naše škole u okviru terenske nastave tehničke kulture u pratnji nastavnika Emira Omerovića i Nedžada Halilovića posjetila Sajam privrede u Skenderiji. Najviše pažnje naših učenika privukli su štand JU Centar za napredne tehnologije i štand industrije video igara.

Sajam privrede prepoznatljiv je privredni događaj u Bosni i Hercegovini. Najveća pažnja posvećena je razvoju sektora malog i srednjeg poduzetništva kao generatoru regionalnog i lokalnog rasta i razvoja. Održavanje prošlogodišnjeg sajma izazavalo je interesovanje 260 učesnika. Stručno edukativni program održava se na centralnom prezentacionom prostoru dvorane koji će kao i prethodnih godina biti u fokusu interesovanja izlagača, posjetilaca i medija. (izvor: Centar Skenderija Sarajevo)