19/05/2024

ČLANOVI VOLONTERSKOG TIMA OŠ ,,MIRSAD PRNJAVORAC” UČESTVOVALI NA ,,GALERIJI VOLONTERIZMA”

U okviru završne manifestacije projekta ,,Volontiranje je cool!” 05.12.2023.godine članovi volonterskig tima naše škole učestvovali su na ,,Galeriji VOLONTERIZMA” koja je upriličena u hotelu ,,Holiday” u Sarajevu.
,,Galerijom VOLONTERIZMA” obilježio se “Međunarodni dan volontera”.
Članovi volonterskig tima naše škole predstavili su se sa tri aktivnosti:

1. Trkom za ozdravljenje u organizaciji ,,Race For The Cure” za žene oboljele od karcinoma dojke.
  2. Saradnjom sa udruženjem ,,Izvor dobročinstva” koje pomaže socijalno ugrožene kategorije stanovništva.
  3. ,,Higijenom za dobrobit zdravlja”, donacija higijenskih potrepština za štićenike ,,Doma za djecu bez roditeljskog staranja”.

Naša ekipa osvojila je drugo mjesto i multimedijalni uređaj. Ekipu naše škole predstavljale su Kanita Tiro, Lejla Hadžić, Ajša Hasanspahić, Dalia Džido i Amina Zukić sa koordinatoricom Vesnom Omeragić.