16/07/2024

TEHNIKA SLADOLEDA U OBRADI LEKTIRE “TIHA RIJEKA DJETINJSTVA”

Učenici V-1 razreda su na kreativan način tehnikom sladoled, analizirali lektiru “Tiha rijeka djetinjstva”, Alije H. Dubočanina.

“Tiha rijeka djetinjstva”, autora Alije Hasagića Dubočanina na neki je način pjesnikov osobni emotivni oslonac, sve ono što njegova pojava je jer kroz njegovo cijelo duhovno biće nepovratno teče i njegova tiha rijeka proživljenog djetinjstva.

Pjesnikovo djetinjstvo tema je i glavna okosnica knjige za djecu. Pjesnikovo djetinjstvo knjizi daje atmosferu i ton, iako su teme mnogo šire nego što nam to kazuje sam naslov.

Pjesme koje najviše zaintrigiraju mlade čitatelje svakako su one kojima je tema ljubav ili njezin nagovještaj. Pjesme u kojima autor nagovještava ljubav, u svojim stihovima ne spominju ljubav, jer se radi o osjećajima koji su tek otkriveni i probuđeni. U stihovima se pojavljuju samo nejasni oblici koji će se otkriti tek kasnije. (izvor: Mojalektira)