19/05/2024

ČAS NA TEMU “MOJE STVARI” NASTAVNICA NJEMAČKOG I TURSKOG JEZIKA

Želimo podijeliti jedinstveno iskustvo nastavnica njemačkog i turskog jezika koje su nedavno održale zajednički čas na temu “Moje stvari“. Kroz ovu inicijativu, nastavnice su željele potaknuti učenike na razvoj različitih dimenzija znanja, fokusirajući se na konceptualno znanje i razumijevanje kulturnih i jezičnih obilježja. Cilj je bio osvijestiti ih o važnosti kulturne raznolikosti i potaknuti metakognitivno razmišljanje. Zajednički čas bio je inspirativno iskustvo gdje su zajedno s učenicima istraživale i obogatile različite perspektive. Zahvaljujemo na suradnji učenika te ih potičemo da nastave istraživati, postavljati pitanja i graditi mostove razumijevanja između kultura. Samo tako zajedno možemo rasti i razvijati se, pripremajući se za svijet pun izazova i prilika.

Čas su održalenastavnice Mirela Suljagić-Omerhodžić i Edina Alikadić.